Akadémia dýchania

-funkčný tréning dýchania-

Naučte sa ako pomocou efektívnej techniky dýchania Oxygen Advantage zlepšiť váš výkon, koncentráciu a regeneráciu.

 

Zbavíte sa stresu, zlepší sa funkčnosť vášho dýchania a navyše sa skvalitní váš spánok.

Akadémia dýchania - Oxygen Advantage

Čo je to akadémia dýchania?

Akadémia dýchania je online program, počas ktorého sa spoločne naučíme otestovať, správne nastaviť dýchanie a naučiť sa dýchacie cvičenia, ktoré nám pomôžu k zvýšeniu výkonu, skvalitnenia spánku, zlepšeniu koncentrácie a kreativite. Dýchacie cvičenia tiež pomáhajú proti stresu a pocitom úzkosti.

Platí niečo z tohto aj na vás?

 • Myslíte si, že treba trénovať viac, aby ste zvýšili svoju kondičku?
 • Zlepšujete svoj výkon väčšou dávkou tréningov?
 • Máte pocit, že sa nezlepšujete, aj keď makáte a snažíte sa?
 • Dýchate ústami počas dňa, noci a tréningu?
 • Máte problém udýchať namáhavé cvičenia a behy?
 • Mávate často upchatý nos?
 • Neviete sa zbaviť stresu a pocitov úzkosti?

Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali ÁNO, tak ste tu správne!

Volám sa Pavol Grman, som inštruktor dýchacej techniky Oxygen Advantage a pomáham športovcom zlepšiť ich dýchanie, a tým aj výkon, regeneráciu a spánok

Zlepšiť svoj výkon pomocou dýchania dokáže každý, bez ohľadu na:

 • vek
 • druh športu, ktorý robí
 • jeho momentálnu formu

Keď som sa začal učiť techniku dýchania podľa Oxygen Advantage, zistil som ako veľmi dysfunkčné bolo moje dýchanie...

Vďaka technike Oxygen Advantage som sa naučil, ako si zlepšiť dýchanie a celkovo zlepšiť výkon a nastavenie tela, pretože tento spôsob dýchania prináša:

 • zlepšenie cirkulácie krvi a prísunu kyslíka do svalov
 • zvýšenie VO2max a energie
 • spomalenie nástupu únavy a laktátu
 • zvyšuje koncentráciu a sústredenosť
 • zlepšuje drženie tela a silu bránice

Dobrá správa je, že toto všetko dokážete bez problémov aj vy a táto technika dýchania tiež pomáha ľuďom zbaviť sa stresu a záchvatom paniky!

Čo na tréningy dýchania hovorí profesionálny futbalista Lukáš Štetina?

Lukáš hľadal niečo, čo by mu pomohlo zlepšiť výkon, znížiť dýchavičnosť pri tréningu a zápase. Na internete našiel online program funkčného dýchania podľa Oxygen Advantage a neváhal.
Lukáš ŠtetinaHráč Sparty Praha & Slovenský futbalový reprezentant

Akadémia dýchania

Čo je Akadémia dýchania?

Akadémia dýchania je online program, ktorý je nastavený takým spôsobom, aby ste postupne pochopili princípy správneho dýchania, porozumeli dýchacím cvičeniam a postupne ich aplikovali do každodenného života. Základ akadémie dýchania je technika dýchania Oxygen Advantage prepojená s fyzioterapiou.

Ako celý program funguje?

Všetko robíte online a v čase, kedy to vám vyhovuje. Po úhrade programu dostanete na email potvrdenie a prístupové údaje do členskej sekcie programu. Potom sa môžete prihlásiť a vstúpiť do programu.

Pre koho je vhodná Akadémia dýchania?

Online program je vhodný pre každého kto chce využiť potenciál dýchania. Je to pre kohokoľvek, kto chce zlepšiť funkčnosť svojho dýchania, zvýšiť koncentráciu, sústredenie, znížiť dýchavičnosť a efektívnejšie trénovať.

Kedy sa začína akadémia?

Akadémiu dýchania môžete začať od momentu kedy vám prídu prístupové kódy. Prístup k videám a tempo navrhnutého programu si určujete sami.

Sú nejaké obmedzenia, ktoré môžu brániť pripojiť sa do akadémie?

Určité obmedzenia existujú. Akadémiu dýchania odporúčame ľuďom, ktorí nemajú vážne zdravotné problémy, rekreačným a profesionálnym športovcom a trénerom, ktorí netrpia žiadnym respiračným ochorením, aj napriek tomu, že táto technika pomáha. Pre horšie prípady máme aj verziu post covid a antistres program.Taktiež ľudia s kardiovaskulárnymi problémami, tehotné ženy a tí, ktorí berú tabletky na vysoký krvný tlak. Pre tieto prípady je potrebná konzultácia s lekárom a individuálne hodiny.

Koľko času mi to zaberie?

Množstvo času, ktorý vám program zaberie, teda bude záležať len od vás: na začiatku stanovíte svoj vlastný tréningový plán, podľa ktorého budete trénovať a môže to byť pokojne 15 minút denne, hodina denne alebo aj viac. Je však potrebné dodržiavať odporúčané cvičenia podľa návodu, resp. pracovného zošita, ktorý si budete môcť stiahnuť.

Čo vám akadémia dýchania prinesie?

Zistíte funkčnosť vášho dýchania!

To, či dýchame správne je veľmi dôležité zistiť a odsledovať. Viac ako 95% ľudí dýcha dysfunkčne. Pochopíte aký vplyv má dýchanie na každú oblasť vášho života a športového výkonu.

Naučíte sa využívať voľný čas

Na učení sa o dýchaní a aplikovaní dýchacích cvičení je skvelé to, že sa mu dá venovať počas domácich prác, prechádzky, šoférovania alebo keď vaše dieťa spí. A možno nájdete spôsoby, ako zapojíte do dýchacích cvičení aj svoje okolie!

Vytvoríte si vlastný systém 

Naučíte sa vytvoriť si z jednotlivých aktivít na učenie sa správneho dýchania zvyky, ktoré budete robiť takmer podvedome a bez väčšej námahy. Konečne budete mať svoje dýchanie správne nastavené.

Skvelé dýchacie techniky

Budeme sa učiť dýchacie cvičenia proti stresu, na zlepšenie koncentrácie a pozornosti, výkonu a regenerácie. Keď spoznáte úžasné možnosti, ktoré dýchanie prináša, zlepší sa kvalita vášho života.

Budete sa celkovo cítiť lepšie

Konečne môžete urobiť niečo pre seba. Budete sa tešiť z toho, že sa rozvíjate, prekonávate sa a cítite na sebe pokroky. Vytvoríte si systém nielen v tréningu funkčného dýchania, ale aj zdravého dýchania v bežnom živote.

Čo hovoria ľudia, ktorí absolvovali akadémiu dýchania?

Ahoj, rozhodol som sa pre tento kurz, lebo som sa chcel dozvedieť viac o dýchaní, o využití dýchania v praxi. Chcel som sa naučiť ako správne dýchať, aký to má vplyv na zdravie človeka a zaujímalo na aj využitie v praxi-pri tréningoch. Pali a Michal majú online kurz dobre pripravený. Prostredníctvom videí, materiálov má postupne viedli cvičeniami, kde som sa učil ako správne a hlboko dýchať. Naučil som sa, aký význam to má pre ľudí v bežnom živote, ale aj ako by sa dalo dýchanie využívať v tréningu. Od prvého dňa sme komunikovali a pokiaľ som mal otázočku navyše 😉, tak som dostal vždy odpoveď. Pozitíva hlavne cítim v poobednom čase, kde cítim že zvládam situácie pokojnejšie a mám viac energie. A to stojí za to. Robil som si cvičenia dýchania pred plávaním a potom sa mi dýchalo výborne, ale neviem zhodnotiť zlepšovanie výkonnosti... Na to by som potreboval dlhší čas. Každopádne verím, že tento kurz je zaujímavý pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o funkčnosti dýchania a nezáleží na tom, či je športovec... Prajem všetko dobré a verím, že sa na nejakom kurze s chalanmi ešte stretnem...
Marcel B.Hokejový tréner
Ahoj Pali a Michale, Kurz „Akadémia dýchania" je výborný úvod pro zájemce o Butyekovu dýchací metodu podle školy Oxygen Advantage Patricka McKeowna. Oproti originálnímu videokurzu či knize (které jsem si pořídil jako první) má z mého pohledu zásadní výhodu – je stručný, přehledný a srozumitelný. K originálnímu kurzu i knize se jistě v budoucnu vrátím a dá-li Bůh, tak je i podrobně prostuduji, ale v tuto chvíli jsem chtěl prostě s metodou začít. Kurz Akadémia dýchania jednak stručně objasňuje hlavní principy metody, především ale jednoduše a postupně (což bych zdůraznil) představuje jednotlivá cvičení. Hodně oceňuji možnost videokonzultací, kdy jsem mohl s Palim a Michalem probrat harmonogram cvičení, tak aby dával smysl a byl pro mne časově zvládnutelný. Líbilo se mi i to, že oba instruktoři praktikují také Wim Hofovu metodu, které se také věnuji a tak jsem s nimi mohl probrat, jak obě metody sladit. S odstupem několika týdnů po kurzu pozoruji, že dýchám lehčeji a taky o poznání lépe spím. Kurz byl pro mě moc užitečný, děkuji za něj! Mějte se hezky a děkuju za kurz
Lubomír Pšenka

Koľko je vaša dnešná investícia ?

Pýtate sa koľko je vaša dnešná investícia?

Je to jednorázová platba 97 a keď si ju rozmeníme na drobné vás to vyjde 32€ na mesiac.

Je to vynikajúca ponuka a možnosť, ako získať kvalitný online program funkčného dýchania.

Množstvo hodnotných informácií, otázky a odpovede, vzdelávacie videá, online poradňa a poznatky z fyzioterapie na zlepšenie fungovania bránice v bežnom živote.

Navyše sme sa rozhodli pridať bonus.

Za túto cenu získate vstup do online poradne programu. Nemusíte mať FB ani iné účty, budete mať všetko v jednom 🙂 Avšak pozor, ponuka platí iba dočasne.

Čo hovoria ľudia, ktorí absolvovali niektoré z našich workshopov alebo pobytov?

O metóde Wima Hofa, som sa dopočula, pri pozeraní Duše K. Následne, som si ho našla, na youtube. Vždy ten deň, kedy som ráno začala s touto metódou, bol iný mala som omnoho viac energie, pohodovú náladu a cítila som sa fyzicky lepšie. O metóde Oxygen Advantage, som sa prvýkrát dozvedela, na tábore DEVA Gym od Paliho. Priebeh tréningov a workshopov bol vždy v úžasnej pohodovej atmosfére. Ťažko opísať slovami treba ju zažiť. Človek tu siahne na svoje hranice prehodnotí ich a posunie sa ďalej. Z metódy Wima Hofa, si veľmi cením hĺbku vnútorného prežívania, v danom momente. Je to chvíľa, v ktorej sa čas zastaví a som v nej, iba ja a stvoriteľ. Som veľmi rada, že som sa rozhodla pre túto skúsenosť. I naďalej praktizujem tieto metódy a verím, že sa mi podarí zúčastniť sa i ďalších workshopov a tréningov. Ďakujem Pali.
Monika T.

Sme radi, keď ste spokojní

Ahoj Pali, Ďakujem za príjemný pobyt v nádhernej prírode, kde sme sa pomocou metódy Wima Hofa a dýchacej technike Oxygen Adventage mohli spojiť sami so sebou, vypnúť hlavu a prežiť naplno svoj dych a svoje Telo. Pred pobytom som o technike Oxygen Adventage nepočula, takže som nevedela čo to obnáša a čo sa naučím. Táto technika sa mi veľmi zapáčila, naučila ma ako správne dýchať a pomocou tejto techniky si môžem naštartovať deň, zbaviť sa únavy a počas dňa pri stresových situáciach sa dá upokojiť, skľudnit myšlienky a pokračovať v dni s nadhľadom a pokojom. Je to výborná technika, ktorá harmonizuje telo a myseľ, či už sme v strese alebo v únave. O technike Wima Hofa som počula a dýchanie som skúšala už pred pobytom.Keďže metóda Wima Hofa nie je zameraná len na dýchanie ale aj na otužovanie, prioritou pre mňa bolo prekonať samu seba a vojsť do bazénu s ľadovou vodou. Som dosť zimomravý typ😁 bola to pre mňa výzva a som šťastná, že som to dala. 🙂 Bol to neopísateľný zážitok prekonať svoju myseľ a len byť v spojení so svojím dychom a s čistou hlavou v bazéne s ľadovou vodou. Nádhera. Je to pre mňa najväčší zážitok prekonať hranice komfortu a "rozmaznanosti z teplej vody" a vojsť do tej ľadovej. ĎAKUJEM ZA toto umožnenie. Každému vrelo odporúčam sa naučiť obe techniky, lebo sa navzájom prepájajú a dopĺňajú. Zaradila som ich do svojho života a som veľmi rada, že som mala tu možnosť sa ich naučiť. Najviac si cením Paľkov prístup ako nám s trpezlivosťou, s nadhľadom vysvetľoval, prednášal a odpovedal s pokojom na naše aj opakujúce sa otázky 🙂 Je to profesionál a úžasný človek s veľkým srdcom. Ďakujem za zážitky, skúsenosti a za nové poznatky, ktoré využijem v každodennom živote. ❤️
Zuzana P.

Tu je všetko čo potrebujete vedieť k funkčnému tréningu dýchania

Akadémia dýchania obsahuje:

 • 4-týždňový tréningový program funkčného dýchania
  Hodnota: 120€
 • Pracovný zošit v PDF s presným postupom
  Hodnota: 29€
 • 3-mesačný prístup do členskej sekcie programu
  Hodnota: 75€
 • BONUS #1 Prístup do online poradne počas účasti v akadémii
  Hondnota: 40€
 • BONUS #2 Prístup do uzatvorenej FB skupiny
  Hodnota: 40€
 • BONUS #3 Spánok a dýchanie - kvalitnejší a lepší spánok
  Hodnota: 45€

Celková hodnota: 349€

Cena dnes: 97€

Čo na tréningy dýchania hovorí profesionálny futbalista Šimon Šmehýl?

Šimon chcel do svojho tréningu zaradiť niečo netypické, čo by mu zlepšilo vytrvalosť a výdrž v šprintovaní. Technika dýchania Oxygen Advantage ho zaujala natoľko, že sa do toho pustil naplno a jeho zlepšenie bolo cítiť nielen pri výkone, ale aj spánku.
Šimon ŠmehýlHráč FK Baník Sokolov & Mládežnícky reprezentant Slovenska

Objednávka online kurzu 

AKADÉMIA DÝCHANIA

Ľudia, ktorí to skúsili si pochvaľujú a to nás teší

Uvedomujem si, že svojou registráciou získavam:

 • 4-týždňový tréningový program funkčného dýchania
  Hodnota: 120€
 • Pracovný zošit v PDF s presným postupom
  Hodnota: 29€
 • Prístup do členskej sekcie programu
  Hodnota: 75€
 • BONUS #1 Prístup do online poradne počas účasti v akadémii
  Hondnota: 40€
 • BONUS #2 Prístup do uzatvorenej FB skupiny
  Hodnota: 40€
 • BONUS #3 Spánok a dýchanie
  Hodnota: 45€

V celkovej hodnote 349 Eur

Dnes za 97 Eur